Önsöz

Bu kitap bir hayat hikayesi olarak başladı ve sona doğru bir Antolojiye dönüştü. Ömrümün 60 yılında okuyarak içselleştirdiğim ve beynimin özgün ağında arşivlediğim bir belgeyi okuyacaksınız.

Evrende varlık bulmam için açılan parantezde zigot evresinden başlayan ve metabolik faaliyetimin bitimiyle sönecek olan yaşam sürecimi bilgi penceresinden kayıt altına almak istedim.  Varoluşum, Belirlenim (Emerge) Yasaları gereği, içine doğduğum evrensel okyanustan ayrılan bir paketti. Bu eserle, canlılık ve bilinçlilik serüvenim, oldukça somut bir belgeye dönüşsün istiyorum.

Zamanın tanıklığında olgularımı yaşayarak beynime kaydetmişken, bu kez daha objektif bir kanıt olan belgeye dökmek istedim. Bunu yaparken hayatımı sadece önemli virajlarıyla incelemenize açtım. Ben ve Siz olarak bir de bizi birbirimize bağlayan olarak, anlatmaya özen gösterdim. Yaşarken nasıl bilgilendiğimin hikayesini yansıttığım bu belge, aslında özetin de özetidir.

 

Cevabını aradığım şey; insan büyürken kültürden nasıl bir  etkileşim altındadır? Yaptığım 70 yıllık deney bu…

Bu şeffaf algoritmayla Ben’i önünüze koydum ve görün istedim. Bu denli açık veriler daha önce sunuldu mu bilmiyorum. En azından ben okumadım. Bari siz okuyun!.. Size tüm açıklığıyla sunduğum bilgiler az bulunan bir üründür ve nadir zamanlarda ortaya çıkar. Tıpkı Agave bitkisi gibi, ömrü boyunca bir kez çiçek açan…

 

Bu metinleri kendi kişisel tarihime not düşmek için açmış bulunuyorum. Dünya görüşümü sonucuyla değil belirlenimiyle, oluşumuyla izlemenizi istiyorum. Amacım size hikaye anlatmak ve